Jest zezwolenie, można budować kolejne odcinki S10
9 grudnia 2025
0
Komentarze
1.41K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Wydano zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla drogi S10 na odcinkach Stargard – Suchań i Suchań – Recz.
– Mamy to! – poinformował dziś wicewojewoda Bartosz Brożyński. – Pierwsze dwie decyzje ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) dla drogi S10 na odcinkach Stargard-Suchań i Suchań-Recz zostały wydane. A to oznacza, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] w Szczecinie może przekazać wykonawcom place budowy i będą mogły ruszyć pierwsze prace budowlane.
Będzie to najdłuższy plac budowy w Polsce. Decyzje dla pozostałych 5 odcinków S10 są nadal w procedowaniu. Będą wydawane do połowy przyszłego roku.
-Ale już teraz szczególne podziękowania kieruję do zespołu Wydziału Architektury i Gospodarki Przestrzennej Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki za wielką pracę i zaangażowanie przy wydaniu pierwszych decyzji ZRID – dodaje Brożyński.
Na wiosnę przyszłego roku prace powinny ruszyć na wszystkich odcinkach od Stargardu do Wałcza. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2028 roku.
Będzie to najdłuższy plac budowy w Polsce
Bartosz Brożyński
wicewojewoda
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni