W niedzielę, 7 grudnia, O.Mege w Ińsku odwiedzi Krzysztof Wielicki, jeden z najlepszych himalaistów w historii.
– Usłyszymy prelekcję pod tytułem „Góry i przyjaciele” – opowieść o zdobywaniu korony Himalajów i Karakorum, ale przede wszystkim będzie to spotkanie o przyjaźni i partnerstwie – zaprasza organizator. – Najwyższe góry świata, wspaniałe historie i znakomite archiwalne zdjęcia.
START: 7 grudnia (niedziela) godzina 14.00.
Krzysztof Wielicki – wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, urodził się 5 stycznia 1950 r. Jako piąty człowiek na ziemi zdobył czternaście ośmiotysięczników czyli koronę Himalajów i Karakorum. Trzy ze szczytów gór najwyższych zdobył jako pierwszy człowiek podczas zimowych wejść.
