Upamiętniono Stanisława Bartniczaka, wieloletniego dyrektora DKK
24 czerwca 2025
0
Komentarze
991 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Tegoroczny Festyn Organizacji Pozarządowych rozpoczął się uczczeniem pamięci Stanisława Bartniczaka, wieloletniego dyrektora Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.
Stanisław Bartniczak zmarł po ciężkiej chorobie 27 maja 2022 roku. Miał 76 lat. Przez 45 lat był dyrektorem Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej 17. Długoletni radny Rady Miejskiej w Stargardzie, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu RM, zdobywca tytułu Kreator Kultury za 2021 rok, otwarty, uczynny społecznik i samorządowiec.
Był on jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Samorządowego Stargard XXI.
Stanisław Bartniczak został w minioną niedzielę, 22 czerwca, upamiętniony tablicą pamiątkową z napisem: „Pamięci Stanisława Bartniczaka 1945-2022 dyrektora Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie w latach 1977-2022 zasłużonego działacza kultury, społecznika i samorządowca zawsze uczynnego, otwartego, dobrego i serdecznego człowieka”.
Tablica wraz z portretem dyrektora zawisła w holu DKK.
Odsłonili ją m.in. Rafał Zając, prezydent Stargardu i Iwona Wiśniewska, starosta powiatu stargardzkiego.
Po uroczystości rozpoczął się festyn, zorganizowany przez Stargardzkie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, mające siedzibę w DKK oraz dyrekcję tej placówki. Przez kilka godzin lokalne kluby seniora i stowarzyszenia prezentowały się na terenie przy DKK. Były tam wystawy, stoiska tematyczne, śpiew, taniec i okazja do wymiany doświadczeń, rozmów oraz dobrej zabawy.
Atrakcje zapowiadał w nagraniu, zrealizowanym w trakcie festynu, Norbert Śliwa, dyrektor Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie:
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7