Słoneczna pogoda sprzyja pracom związanym z upiększaniem miejskiej przestrzeni. W Stargardzie rozpoczęły się właśnie letnie nasadzenia, realizowane przez Zarząd Usług Komunalnych.
W tym roku mieszkańcy mogą liczyć nie tylko na dobrze znane kolorowe rabaty, ale również na kilka nowych, efektownych rozwiązań.
Jak informuje ZUK, w różnych częściach miasta pojawią się setki nowych roślin. Jedną z największych nowości są wiszące skrzynki z kwiatami, które ozdobią mosty, barierki i ulice.
-Łącznie zamontowanych zostanie 88 wiszących donic na latarniach oraz aż 200 dodatkowych skrzynek – informuje ZUK w Stargardzie. – Wypełnią je przede wszystkim czerwone pelargonie oraz wilce o jasnozielonych liściach, które mają nadać miejskim przestrzeniom wyjątkowego charakteru.
Duże zmiany czekają także skwer przy Bramie Wałowej. Posadzonych zostanie tam ponad 450 krzewów róż oraz przeszło 110 hortensji. Nowe kompozycje kwiatowe pojawią się również przy schodach w Parku Piastowskim, a dodatkowe donice ozdobiły teren Park&Ride.
Kolorowo zrobi się również w innych częściach Stargardu. Setki nowych roślin trafią na rabaty i do donic znajdujących się m.in. na Rynku Staromiejskim, przy kościele św. Ducha, wzdłuż ulic Wyszyńskiego i Grodzkiej oraz przy fontannie na osiedlu Zachód. Zieleń i kwiaty pojawią się także na rondzie Pionierów Stargardu, położonym pomiędzy ulicami Bogusława IV, Spokojną, Różaną i J. Bema.
Prace już trwają, jednak tempo realizacji nasadzeń w dużej mierze zależy od warunków pogodowych. W niektórych miejscach mieszkańcy mogą już podziwiać pierwsze efekty letnich zmian.
Miasto apeluje również do mieszkańców o dbanie o nowe nasadzenia. Każdy przypadek niszczenia lub kradzieży kwiatów należy zgłaszać do Straży Miejskiej pod numerem 986 lub na Policję pod numerem 997.
-Dzięki wspólnej trosce kolorowe kompozycje będą mogły cieszyć oczy mieszkańców przez całe lato – komentują i apelują urzędnicy.


