Sport

Forsycje zakwitły, biegacze ruszyli i zdobyli nagrody

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Wiosenna aura, kwitnące forsycje i sportowa rywalizacja – tak wyglądał „Bieg Pionierów Stargardu – z forsycją w tle”, który 12 maja odbył się na stadionie w Stargardzie.

Wydarzenie przyciągnęło zarówno miłośników biegania jak i entuzjastów nordic walking. Na stadionie przy ul. Sportowej nie zabrakło emocji, dobrej atmosfery i świetnych wyników. Na stadionie biegali młodsi – dzieci i młodzież – i starsi zawodnicy. 

Uczestnicy rywalizowali w biegu na 5 kilometrów oraz marszu nordic walking na dystansie 2,5 kilometra. 

Wśród kobiet w biegu na 5 kilometrów triumfowała Nadia Łagocka, wyprzedzając Justynę Kosakowską i Weronikę Gessner. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Norbert Malinowski. Na podium stanęli również Szymon Soboń oraz Dawid Górski. (zdj. główne). 

Dużym zainteresowaniem cieszył się także marsz nordic walking. W kategorii kobiet zwyciężyła Agata Rybacka przed Karoliną Klawińską i Joanną Suleją. Wśród mężczyzn najlepszy był Łukasz Karasiewicz, a kolejne miejsca zajęli Tomasz Gurak oraz Adrian Gniadek.

„Bieg Pionierów Stargardu – z forsycją w tle” po raz kolejny pokazał, że sport potrafi łączyć mieszkańców i zachęcać do aktywnego spędzania czasu. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard. 

Fot. Paweł Zdziech 

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Sport

Ninja Park gotowy!

Park OCR (Ninja Park) działa przy ul. Ceglanej w Stargardzie.  Zgodnie z regulaminem, miejsce jest adresowane do osób od 14
Sport

Wystartował na mistrzostwach w Skwierzynie

16 marca stargardzianin startował w II Mistrzostwach Polski branży TSL w kolarstwie górskim MTB w Zachodniej Lidze MTB Skwierzyna. Wojciech